Kolačići i privatnost

Koristimo kolačiće kako bismo poboljšali vaše iskustvo na našem sajtu, analizirali promet i prilagodili sadržaj. Klikom na "Prihvati sve" pristajete na korištenje svih kolačića. Saznajte više

PočetnaVijestiNakon šest godina gubitaka, LG gasi mobilni odjel

Nakon šest godina gubitaka, LG gasi mobilni odjel

AUTOR:Poslovne novine
06.04.2021
Nakon šest godina gubitaka, LG gasi mobilni odjel
LG Electronics Inc bit će prva velika marka pametnih telefona koja će potpuno zatvoriti svoje poslovanje, nakon što kompanija nije uspjela pronaći kupca za mobilnu diviziju koja donosi gubitke.LG-ov sektor za pametne telefone zabilježio je gotovo šest godina gubitaka u ukupnom iznosu od oko 4,5 milijardi dolara.U svojim najboljim vremenima, LG je među prvima plasirao na tržište niz inovacija u vezi sa mobitelima, uključujući kamere sa ultra širokim uglom, a na vrhuncu 2013. godine bio je treći najveći svjetski proizvođač pametnih telefona.Vodeći modeli patili su i od softverskih i hardverskih nezgoda, što je u kombinaciji sa sporijim ažuriranjima softvera dovelo do toga da je marka stalno tonula.Trenutni globalni udio LG-a je samo oko 2%. Prošle godine je isporučio 23 miliona telefona u poređenju sa Samsungovih 256 miliona.Očekuje se da će LG-jev odjel za pametne telefone, najmanji od njegovih pet odjeljenja a koji čini oko 7% prihoda, biti ukinut do 31. jula.LG će pružati uslužnu podršku i ažuriranja softvera za kupce postojećih mobilnih proizvoda tokom određenog vremenskog perioda koji će se razlikovati po regijama, rečeno je u saopćenju kompanije.

(Biznisinfo.ba)