EUROSAN prepoznaje potrebe klijenata i nudi ponude koje se ne odbijaju

EUROSAN prepoznaje potrebe klijenata i nudi ponude koje se ne odbijaju

Eurosan d.o.o. Kakanj je privredno društvo osnovano 1999. godine, a pravni je nasljednik Servisa za vođenje poslovnih knjiga SEM koji je osnovan 1988. U okviru Društva formirana je poslovna jedinica autoškola RAPID, a Društvom upravlja i rukovodi osnivač i direktor Ferida Kulović.

Osnovna djelatnost Društva je pružanje računovodstvenih usluga, a pored toga Društvo se bavi poslovnim savjetovanjem, poreznim savjetovanjem, edukacijom iz oblasti računovodstva i finansija, kao i obukom za vozača motornih vozila B kategorije.

’’Stvorili smo jedno zdravo poslovno okruženje sa timom stalno zaposlenih stručnjaka iz oblasti ekonomije, prava i saobraćaja, koji svojim znanjem, vještinama i inovativnošću doprinose uspješnosti društva. Naši klijenti su mala i srednja preduzeća, trgovačka društva, samostalne djelatnosti, udruženja, neprofitne organizacije, ustanove, a oblik saradnje prilagođen je svakome od njih. Iza nas su godine iskustva i mnoštvo zadovoljnih poslovnih partnera, a svi naši korisnici imaju u nama pouzdanog partnera’’, kazala nam je Kulović.

Kakvi su rezultati u tekućoj godini i da li je ostvaren rast u odnosu na prethodnu?

’’Mi smo prezadovoljni poslovanjem u tekućoj godini, a postignut je rast u odnosu na prethodnu godinu. Uspjeli smo ostvariti porast prihoda za 25 posto, a ovi rezultati su posljedica jednog domaćinskog pristupa i odnosa unutar Društva od strane uprave i svih zaposlenih. Jaka privreda, preduzeće ili privrednik ogedaju se u načinu balansiranja prihoda i rashoda.’’

Šta je to što vas izdvaja u odnosu na konkurenciju?

’’Ponuda je najvažniji element koji razlikuje jedno preduzeće od drugih. Neodoljiva ponuda je nešto što niko ne može da odbije. Ono čime se možemo izdvojiti u odnosu na konkurenciju su profesionalnost, dobar kvalitet, efikasnost, prepoznavanje potreba naših klijenata. Akcenat stavljamo na kvalitetnu i pravovremenu uslugu. Uvijek smo tu da pružimo savjet ili potrebnu informaciju u obliku i na način koji je najkorisniji potrebama klijenata. Kada se nešto radi kvalitetno i profesionalno i sa mnogo kreativnosti i srca, posao će uvijek uspjeti. Prvi smo u promjenama, inovacijama, poboljšanjima poslovanja, a naš moto je – bolje je biti lider, nego sljedbenik.’’

Kakva je struktura vašeg radnog kadra?

’’Radni kadar je najvažniji resurs Društva, a efikasno upravljanje radnim kadrom je ključ uspjeha našeg Društva. Team building je svaki dan, a prosjek godina radnika je 35. Strukturu radnog kadra u našem Društvu čine: magistri ekonomije, certificirane računovođe, interni revizori, porezni savjetnici, sudski vještak ekonomske struke, pravnici, ekonomski tehničari i instruktori vožnje sa dugogodišnjim radnim iskustvom.’’

Na šta ste posebno ponosni u dosadašnjem radu?

’’Projekat na koji sam posebno ponosna je edukacija iz oblasti računovodstva. To je program osposobljavanja za obavljanje knjigovodstvenih i računovodstvenih poslova i namjenjen je svim zainteresovanim za sticanje temeljnih znanja iz računovodstva: učenicima, studentima, zaposlenicima i onima koji imaju vlastiti biznis. Cilj edukacije je pružiti osnovna znanja i vještine iz oblasti računovodstva. Predavači su certificirane računovođe sa dugogodišnjim iskustvom u praksi, interni revizori i članovi relevantnih računovodstvenih udruženja i saveza.’’

Šta vam predstavlja najveću prepreku u poslovanju?

’’Što mogu da izdvojim kao problem je odabir novog radnog kadra, jer sve veći broj obrazovanog kadra odlazi iz BiH, komplikovane zakonske regulative i neuređenost tržišta.’’ 

Kakvi su vam planovi u skorijoj budućnosti?

’’Već se bliži kraj godine i pripremamo plan rada za narednu godinu. Pažljivo pratimo dešavanja na tržištu, osluškujemo potrebe klijenata i trudićemo se da proširimo saradnju sa njima nudeći nove palete usluga. Maksmimalno investiranje u edukaciju radnika i opreme. Radnici su naša najveća vrijednost’’, zaključila je direktorica Društva.

(Razgovarao: Alen MEHANOVIĆ)

Najnoviji tekstovi

Pin It on Pinterest

Share This

Share!

Podjeli ovaj sadržaj sa prijateljima.